Jak změnit svůj život?

V dnešní době se mnoho lidí ptá: Jak změnit svůj život. Doba není zrovna přívětivá - máme málo času, nic nestíháme a když už si najdeme nějaký ten čas, tak jej raději trávíme někde v klidu odpočinkem. Zažíváme spoustu stresových situací při řešení nejrůznějších problémů, žijeme stereotypním způsobem života. Co s tím? Řešením nebo pomocníkem může být produkt z edice knih Kniha výzev.

Kniha Tvoje hra obsahuje nejrůznější výzvy, od spontánních, přes sportovní až po ty cestovatelské. Cílem knihy je ukázat, že v životě existuje mnohem více než každodenní stereotyp a pobídnout čtenáře k získávání nových zážitků a zkušeností prostřednictvím plnění výzev.

Věříme, že s touto knihou se opravdu nudit nebudete! Podívejte se níže, čím je příběh Knihy výzev inspirován.

Příběh Knihy výzev

Podívejte se, co stojí za zrozením Knihy výzev, jaký příběh ji obestírá, a co všechno se muselo stát, aby vznikla. Staňte se součástí tohoto příběhu a změňte svůj život.

Celé to začalo v srpnu, na konci prázdnin. Měl jsem takový pocit, že něco v mém životě je špatně, nebo že v něm něco schází. Čas postupně plynul a já postupně zjišťoval, že se nejedná jen o pocit. V té době jsem studoval vysokou školu, současně pracoval a podnikal. Co se práce týkalo, tak projekty, na kterých jsem pracoval mě nijak extra nenaplňovaly a občas mě práce na nich ani nebavila, ačkoliv práci samu o sobě mám rád. V podnikání to bylo podobné, akorát s tím rozdílem, že jsem neměl žádné poptávky. No a ve škole, ve třetím ročníku, jsem si uvědomil, že to, co studuji mě vlastně ani nebaví a do praxe mi to nic nedává, jen mi to bere čas a přidělává spoustu starostí a nervů.
Ačkoliv se to možná nezdá, tak se situace stávala nezvladatelnou. Měl jsem časté změny nálad, špatně jsem spal, stále přemýšlel nad tím, co bude dál a co budu dělat, později mi také z tohoto stresu začaly vypadávat vlasy. Aby toho nebylo málo, tak se vlivem těchto mých stavů začal rozpadat také můj dlouholetý vztah.
Jak to dopadlo? První krok byl takový, že jsem dal výpověď v práci. Řeknete si, že je to fajn, ale můj stav se vůbec nezměnil, možná se dokonce zhoršil - teď jsem navíc řešil, kde vezmu peníze. Druhá fáze vypadala tak, že se semnou rozešla moje přítelkyně a třetím krokem, po dvouměsíčním trápení, bylo zanechání studia na vysoké škole.
Velké břímě, které jsem si s sebou táhl, je pryč, všechna má trápení jsou také pryč. Nyní však řeším situaci, co bude dál? Měl jsem volný čas a celkem jsem se i nudil, byl jsem věčně zavřený doma a koukal jsem na seriály. Chtělo to nějakou změnu. Jelikož se blížil nový rok, tak jsem si jako obvykle řekl, že rok 2018 bude jiný - něčím výjimečný. Vymyslel jsem sadu výzev, které jsem chtěl splnit, po splnění těchto výzev jsem se cítil nabitý energií, a tak jsem vymyslel další - složitější.
Jelikož rád cestuji, tak mé výzvy byly většinou cestovatelské - navštívil jsem Izrael, Londýn, ale také města v České republice. Účastnil jsem se různých školení, navštěvoval sportovní akce, muzea a chodil za kulturou. Postupně to nebyly pouze cestovatelské výzvy, ale také spontánní, sebepoznávající a sportovní. Nakonec jsem se rozhodl tyto výzvy umístit do knihy, abych tak pomohl dalším lidem, kteří řeší ať stejný, podobný, či úplně odlišný problém nebo mají pouze zájem něco ve svém životě změnit, poznat lépe sami sebe či získat nové životní zkušenosti a zajímavé zážitky. Takový je tedy příběh Knihy výzev.
Zbavte se stereotypu a začněte život žít a užívat si ho - žijeme jen jednou. Přijměte naše výzvy a staňte se pánem svého světa. Nezapomeňte, že žádný problém není tak černý, jak se zdá. Na jeho konci je vždy spoustu světla.